• Rok szkolny 2020/2021

• Wspólna lekcja na Teams!!!

We wtorek 8.12. 2020 r klasa 6 d miała okazję gościć wirtualnie w naszej szkole klasę 7a z Koziegłów. Była to pierwsza wspólna lekcja z wykorzystaniem nowoczesnej technologii , aby połączyć się miedzy szkołami. Nowość, która zakończyła się sukcesem.

Celem spotkanie było zapoznanie naszych uczniów z projektem, który przygotowali nasi goście.

Temat projektu:

Postawić 5 koszy nie 1 w każdym pomieszczeniu w szkole, żeby zachęcić wszystkich do segregacji śmieci, a kiedy stoisz obok 5 koszy już myślisz o ekologii.

Przedstawiona została prezentacja, podczas której uczniowie, opowiadali o zrealizowanych zadaniach. Większość z zamierzonych działań zostało zrealizowane i zakończyło się sukcesem!

Uczniowie klasy 6d mieli możliwość zadawania pytań, gdyż tematy związane z ekologią, są bardzo potrzebne i aktualne.

To był bardzo mile spędzony czas!!!!

LEGO® Education SPIKE™

W październiku   klasa 6 d mogła nacieszyć się Zestawem testowym LEGO® Education SPIKE™ Prime w szkole .

Dzięki niemu można rozwijać wiele przydatnych kompetencji dotyczących różnorodnych obszarów. Wśród nich między innymi kompetencje społeczne czy emocjonalne, a także związane ze sztuką, matematyką, przyrodą bądź językiem.

Przygotowuje uczniów do życia w cyfrowej przyszłości, pomagając im rozwijać kreatywność i umiejętności krytycznego myślenia! Uczniowie, którzy chętnie skorzystali ze zestawu testowego w naszej szkole, mogli połączyć świetną zabawę z nauką, a to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy +)

:-)

Podsumowanie projektu:

„Wpływ konserwantów na nasze życie i zdrowie”.

Często nieświadomie spożywamy produkty z konserwantami, ponieważ nie spodziewamy się, że mogą one je zawierać. A przecież substancje konserwujące spożywane w nadmiarze, podobnie jak inne sztuczne substancje dodatkowe, mogą nadmiernie kumulować się w naszym organizmie, nasilać objawy niektórych chorób u dzieci i rodziców, a nawet powodować powstanie pewnych schorzeń.

Głównym cele projektu  było:

- propagowanie zdrowego stylu życia,

- rozbudzenie zainteresowania dziecka własnym zdrowiem,

- kształtowanie świadomości, że pokarm, jaki spożywamy, w istotny sposób wpływa na nasze

zdrowie oraz długość życia!

W projekcie wzięli udział  uczniowie z klasy od 5 – 8.

Do ich zadań należało między innymi wykonanie plakatów, ulotek, zdjęć na następujące tematy:

• Tajemnicze E w produkcie np. E-621 – najpopularniejszy  konserwant ? Co kryje się pod tymi symbolami?
          • Barwniki sztuczne w jedzeniu.
          • Co to białka, tłuszcze, cukry?
          • E w koszyku- zdjęcia zakupów zrobionych przez rodziców i odnalezienie informacji o zawartych w nich konserwantach i sztucznych barwnikach oraz przedstawienie ich w formie graficznej dołączonej do zdjęć.

To był bardzo udany projekt. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza o zdrowym odżywianiu będzie wcielana w życie przez naszych uczniów.

Oto niektóre prace wykonane przez naszych uczniów: