Szkoła Podstawowa im.Augusta Cieszkowskiego w Kicinie

Gminny  Konkurs  Piosenki Angielskiej w Czerwonaku,

I miejsce  zajęła Antonina Wolszczak z  kl.VIIa

II miejsce zajęła Antonina Maciejewska z kl.VIa

Konkurs recytatorski  Jesienna zaduma- etap szkolny , który odbył się 30 października 2017r.

Wyniki są następujące:
a) kategoria klasy I -  III
I miejsce - Natalia Wieczorek z klasy III c,
II miejsce - Łukasz Szulc - klasa II a,
III miejsce - Ida Winiarska z klasy III b,
b) kategoria klasy IV - VII
I miejsce - Zofia Walczak - klasa IV a,
II miejsce - Leon Oelschlegel - klasa VII b,
III miejsce - Szymon Wasilewski z klasy IV b.

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego- etap szkolny.

Do etapu rejonowego zakwalifikował się:

Michał Grabowski  z klasy VI C

Konkurs Przyrodniczy dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych „Płazy i gady Polski” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra”

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się (od najwyższej liczby punktów):

Antonina Wolszczak, klasa VII A

Weronika Springer, klasa VII C

Wiktoria Nowaczyk, klasa VII B

Olga Biegała VII A

Kacper Wasilewski, klasa VII B

Międzygminny Konkurs Wiedzy o Puszczy Zielonce

II miejsce drużynowo zajęli : Wiktoria Nowaczyk i Kacper Wasilewski z klasy VII B

Sportowe sukcesy Szkoły Podstawowej w Kicinie.

Marcowe dni przyniosły nam wiele emocji sportowych. Nasi wychowankowie po wygraniu Gminnych Zawodów Igrzysk Dzieci Powiatu Poznańskiego:

I m w Piłce Ręcznej Chłopców,

I m w Piłce Ręcznej Dziewcząt,

I m w Piłce Koszykowej Chłopców,

I m w Piłce Koszykowej Dziewcząt,

zakwalifikowali się do Półfinału Powiatu Poznańskiego. W pierwsze kolejności nasza reprezentacja chłopców, rozegrała wspaniałe mecze, zajmując II m w Półfinale Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej na rok 2018, które odbyły się na Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji 2 marca.

Następnie waleczne dziewczyny z Kicina, 6 marca zajęły IV miejsce na Półfinale Igrzysk Dzieci w Piłce Koszykowej, które odbyły się w Kórniku.

Z kolei  7 marca nasza drużyna męska wywalczyła w Półfinale Igrzysk Dzieci w Piłce Koszykowej Chłopców w Plewiskach, V miejsce. Podsumowując osiągnięcia naszych zawodników, możemy narzekać na różne błędy i niedociągnięcia,  jednak hartu ducha i wola walki  nam nie brakuje. Ze sportowym pozdrowieniem Szymon Gogola.

Skład  reprezentacji Szkoły Podstawowej im. A. Cieszkowskiego:

1. MAJA STEINKE

Sprawozdanie ze szkolnych eliminacji
XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego
„Wiosenne przebudzenie

Dnia 26 marca 2018 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne przebudzenie”. Wzięło w nich udział 18 uczniów z klas I – VII.

W jury zasiadały panie: Ewa Wójcik – przewodnicząca, Agata Piątek i Weronika Wilczyńska.

W kategorii klas I-III pierwsze miejsce przyznano  Helenie Olejniczak z klasyII a, która recytowała utwór „Żuk” – Jana Brzechwy. Na drugim uplasowała się  Gabrysia Zabłocka - III c za interpretację wiersza „Pobudka” – Natalii Usenko, a trzecie miejsce zajęła Pola Przymusińska z klasy II a za prezentację „Wiosny
w ogródku” Mieczysławy Buczkówny.
W kategorii klas IV – VI I zwyciężyła Zofia Walczak z klasy IV a, która przedstawiła wiersz „Łopata do śniegu”- Michała Rusinka. Antonina Wolszczak  z klasy VII a, która recytowała „Próbę opisu” – Zbigniewa Herberta otrzymała drugą nagrodę, a Aleksandra Cichocka z klasy IV a, za przedstawienie utworu „Spóźniony słowik” Juliana Tuwima, wywalczyła trzecią lokatę.

Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, iż Nadia Magdziarz, uczennica klasy VI c już po raz drugi została laureatką Wojewódzkiego Turnieju Białych Piór im. Ewy Gajowieckiej, gdzie zaprezentowała swoją poetycką twórczość.

20 marca  Owińskach odbył się X Gminny Konkurs pt. "Zostań mistrzem matematyki". Z wielką radością i dumą informujemy, że nasza reprezentacja klas trzecich, w składzie: Ida Winiarska, Ignacy Szyperski i Marcel Przesławski, zdobyła PIERWSZE MIEJSCE w zmaganiach drużynowych, a Ignacy Szyperski zajął TRZECIE MIEJSCE w konkursie indywidualnym.

Etap szkolny II Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej wygrali:

I miejsce MATEUSZ KORALEWSKI Va - 46 punktów

II miejsce ZOFIA STRUGAREK VIc - 41 punktów

III miejsce MARTA ŚLEFARSKA Vc - 38 punktów

Etap szkolny  Gminnego Konkursu "Mistrz mowy polskiej" wygrali:

I miejsce WERONIKA SPRINGER VIIc - 36 punktów

II miejsce JULIA CZERNIEJEWICZ VIIa-34 punktów

II miejsce JULIA TOMASZEWSKA VIc - 34 punktów

Z wielką radością informujemy, że w Gminnym Konkursie matematycznym "Myślę, liczę, tworzę" reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce.

Reprezentowali nas:

Julia Smurawa z klasy VIIc

Zuzanna Wnęk z klasy VIIb

Kacper Wasilewski VIIb

Z przyjemnością informujemy, iż w etapie szkolnym do XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, w kategorii klas I – III pierwsze miejsce przyznano Helenie Olejniczak z klasy II a. Drugie miejsce zajęła Gabriela Zabłocka z klasy IIIc, a na trzecim uplasowała się Pola Przymusińska z klasy II a.

W kategorii klas IV - VII zwycięzcami są:

I - Zosia Walczak z klasy IV a,

II - Antonina Wolszczak z klasy VII a,

III - Aleksandra Cichocka z klasy IV a.

Etap szkolny Gminnego Konkursu "HISTORIA I DZIEŃ DZISIEJSZY GMINY CZERWONAK" wygrali:

I miejsce FILIP JASIŃSKI kl. VIC

II miejsce JULIA TOMASZEWSKA kl. VIC