Szkoła Podstawowa im.Augusta Cieszkowskiego w Kicinie

 

Nawigacja

ENCYKLOPEDIA WIELKOPOLAN

Osiągnięcia uczniów

Rok szolny 2017/2018

 

 

Gminny  Konkurs  Piosenki Angielskiej w Czerwonaku,

I miejsce  zajęła Antonina Wolszczak z  kl.VIIa

II miejsce zajęła Antonina Maciejewska z kl.VIa

 

Konkurs recytatorski  Jesienna zaduma- etap szkolny , który odbył się 30 października 2017r.

Wyniki są następujące:
a) kategoria klasy I -  III
I miejsce - Natalia Wieczorek z klasy III c,
II miejsce - Łukasz Szulc - klasa II a,
III miejsce - Ida Winiarska z klasy III b,
b) kategoria klasy IV - VII
I miejsce - Zofia Walczak - klasa IV a,
II miejsce - Leon Oelschlegel - klasa VII b,
III miejsce - Szymon Wasilewski z klasy IV b.

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego- etap szkolny.

 Do etapu rejonowego zakwalifikował się:

 Michał Grabowski  z klasy VI C

 

Konkurs Przyrodniczy dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych „Płazy i gady Polski” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra”

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się (od najwyższej liczby punktów):

Antonina Wolszczak, klasa VII A

Weronika Springer, klasa VII C

Wiktoria Nowaczyk, klasa VII B

Olga Biegała VII A

Kacper Wasilewski, klasa VII B

 

Międzygminny Konkurs Wiedzy o Puszczy Zielonce

II miejsce drużynowo zajęli : Wiktoria Nowaczyk i Kacper Wasilewski z klasy VII B

Sportowe sukcesy Szkoły Podstawowej w Kicinie.

 

           

Marcowe dni przyniosły nam wiele emocji sportowych. Nasi wychowankowie po wygraniu Gminnych Zawodów Igrzysk Dzieci Powiatu Poznańskiego:

I m w Piłce Ręcznej Chłopców,

I m w Piłce Ręcznej Dziewcząt,

I m w Piłce Koszykowej Chłopców,

I m w Piłce Koszykowej Dziewcząt,

zakwalifikowali się do Półfinału Powiatu Poznańskiego. W pierwsze kolejności nasza reprezentacja chłopców, rozegrała wspaniałe mecze, zajmując II m w Półfinale Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej na rok 2018, które odbyły się na Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji 2 marca.

 

Następnie waleczne dziewczyny z Kicina, 6 marca zajęły IV miejsce na Półfinale Igrzysk Dzieci w Piłce Koszykowej, które odbyły się w Kórniku.

 

 

Z kolei  7 marca nasza drużyna męska wywalczyła w Półfinale Igrzysk Dzieci w Piłce Koszykowej Chłopców w Plewiskach, V miejsce. Podsumowując osiągnięcia naszych zawodników, możemy narzekać na różne błędy i niedociągnięcia,  jednak hartu ducha i wola walki  nam nie brakuje. Ze sportowym pozdrowieniem Szymon Gogola.

 

Skład  reprezentacji Szkoły Podstawowej im. A. Cieszkowskiego:

  1. MAJA STEINKE
  2. JULIA ANTONIEWICZ
  3. DOLSKA GABRIELA
  4. DTRAGON OLGA
  5. NAWROT WERONIKA
  6. OLIWIA KARWASIŃSKA  
  7. CHRUSCICKA NIKOLA
  8. NATALIA MOCNY
  9. MARTYNA ŁYBIK                                      
  10. KRZEWINA  MILENA         
  11. BARTKOWSKA JULIA                   
  12. GABRIELA STEC                 

 

  1. OLIWER ANTONIEWICZ
  2. WOJTEK APPELT
  3. TOMASZ BAYER
  4. ANTONI DWORACZYK
  5. FRANCISZEK KIERNICKI
  6. JACEK ŁUCKI
  7. FILIP MIKOSZ
  8. LEON OELSCHLEGEL
  9. ADAM SMURAWA
  10. SOLSKI WOJCIECH
  11. PIOTR SZATKOWSKI
  12. BARTEK SZYMKOWIAK
  13. HUBERT ŚWIĄTEK
  14. MATEUSZ ZIELEWICZ

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprawozdanie ze szkolnych eliminacji
XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego
„Wiosenne przebudzenie

 

Dnia 26 marca 2018 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne przebudzenie”. Wzięło w nich udział 18 uczniów z klas I – VII.

W jury zasiadały panie: Ewa Wójcik – przewodnicząca, Agata Piątek i Weronika Wilczyńska.

W kategorii klas I-III pierwsze miejsce przyznano  Helenie Olejniczak z klasyII a, która recytowała utwór „Żuk” – Jana Brzechwy. Na drugim uplasowała się  Gabrysia Zabłocka - III c za interpretację wiersza „Pobudka” – Natalii Usenko, a trzecie miejsce zajęła Pola Przymusińska z klasy II a za prezentację „Wiosny
w ogródku” Mieczysławy Buczkówny. 
W kategorii klas IV – VI I zwyciężyła Zofia Walczak z klasy IV a, która przedstawiła wiersz „Łopata do śniegu”- Michała Rusinka. Antonina Wolszczak  z klasy VII a, która recytowała „Próbę opisu” – Zbigniewa Herberta otrzymała drugą nagrodę, a Aleksandra Cichocka z klasy IV a, za przedstawienie utworu „Spóźniony słowik” Juliana Tuwima, wywalczyła trzecią lokatę.

 

Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, iż Nadia Magdziarz, uczennica klasy VI c już po raz drugi została laureatką Wojewódzkiego Turnieju Białych Piór im. Ewy Gajowieckiej, gdzie zaprezentowała swoją poetycką twórczość.

 

20 marca  Owińskach odbył się X Gminny Konkurs pt. "Zostań mistrzem matematyki". Z wielką radością i dumą informujemy, że nasza reprezentacja klas trzecich, w składzie: Ida Winiarska, Ignacy Szyperski i Marcel Przesławski, zdobyła PIERWSZE MIEJSCE w zmaganiach drużynowych, a Ignacy Szyperski zajął TRZECIE MIEJSCE w konkursie indywidualnym.

 

Etap szkolny II Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej wygrali:

I miejsce MATEUSZ KORALEWSKI Va - 46 punktów

II miejsce ZOFIA STRUGAREK VIc - 41 punktów

III miejsce MARTA ŚLEFARSKA Vc - 38 punktów

 

Etap szkolny  Gminnego Konkursu "Mistrz mowy polskiej" wygrali:

I miejsce WERONIKA SPRINGER VIIc - 36 punktów

II miejsce JULIA CZERNIEJEWICZ VIIa-34 punktów

II miejsce JULIA TOMASZEWSKA VIc - 34 punktów

Z wielką radością informujemy, że w Gminnym Konkursie matematycznym "Myślę, liczę, tworzę" reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce.

Reprezentowali nas:

Julia Smurawa z klasy VIIc

Zuzanna Wnęk z klasy VIIb

Kacper Wasilewski VIIb

Z przyjemnością informujemy, iż w etapie szkolnym do XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, w kategorii klas I – III pierwsze miejsce przyznano Helenie Olejniczak z klasy II a. Drugie miejsce zajęła Gabriela Zabłocka z klasy IIIc, a na trzecim uplasowała się Pola Przymusińska z klasy II a.

W kategorii klas IV - VII zwycięzcami są:

I - Zosia Walczak z klasy IV a,

II - Antonina Wolszczak z klasy VII a,

III - Aleksandra Cichocka z klasy IV a.

 

Etap szkolny Gminnego Konkursu "HISTORIA I DZIEŃ DZISIEJSZY GMINY CZERWONAK" wygrali:

 

I miejsce FILIP JASIŃSKI kl. VIC

II miejsce JULIA TOMASZEWSKA kl. VIC

III miejsce MARTYNA ŁYBIK kl. VIA

III miejsce ZOFIA STRUGAREK kl. VIC