• Rok szkolny 2019/2020

W Gminnych Sztafetowych Biegach Przełajowych udział wzięło pięć szkół podstawowych gminy Czerwonak. Nasi wychowankowie wywalczyli kolejno:

I m. -  Sztafeta dziewcząt klas 4 – 6

Martyna Ziemska, Michalina Grobelna, Kasia Mańczak, Olga Piotrowska, Aleksandra Cichocka , Nadia Stępień, Pola Słaba, Wiktoria Napierała, Wiktoria Szatkowska

III m. – Sztafeta chłopców klas 4 – 6

Jan Błoch, Olek Michałowicz, Oliwier Potok, Krzysztof Springer, Bartosz Dragon, Michał Zając, Paweł Appelt, Kacper Grajczyński, Jakub Kosiorek

II m. -  Sztafeta dziewcząt klas 7 i 8

Olga Dragon, Julia Bartkowska, Natalia Mocna, Julia Starowicz, Nikola Chruścicka, Ania Łuczak, Weronika Nawrot, Emilia Niedziela, Julia Antoniewicz, Warwara Pavliuk

II m. – Sztafeta chłopców klas  7 i 8

Jacek Łucki, Adam Smurawa, Bartosz Andrzejczak, Oliwier Antoniewicz, Frane

Dziewczęta z Kicina  mistrzami gminy w unihokeju.

W dniu 11.10.2019r. w Szkole Podstawowej w Kicinie odbył się „Gminny Turniej Unihokeja  Dziewcząt i Chłopców”  w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Poznańskiego. Reprezentacja naszej szkoły w rozgrywkach dziewcząt wygrała zawody, natomiast chłopcy zajęli IV m. W rozgrywkach udział wzieły szkoły podstawowe z Bolechowa Osiedle, Koziegłów, Czerwonaku i Owińsk.

Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej im.  A. Cieszkowskiego:

DZIEWCZĘTA

WŚNIEWSKI  JĘDRZEJ

URBANIAK  FABIAN

Ze sportowym pozdrowieniem Szymon Gogola

z zespołem nauczycieli wychowania fizycznego.

Półfinał Powiatu Poznańskiego Dziewcząt w UNIHOKEJ

Podczas zawodów Półfinału Powiatu w Unihokeju Igrzysk Dzieci Szkolnego Zrzeszenia Sportowego w Paczkowie, 24 października, żeńska reprezentacja naszej szkoły uzyskała IV m. Zabrakło odrobiny szczęścia do uzyskania lepszego wyniku, jednak  za waleczność i hartu ducha, można jedynie pogratulować.

Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej   im. A. Cieszkowskiego:

DZIEWCZĘTA

NADIA STĘPIEŃ

AMELIA WEBER

NATALIA WIECZOREK

PIOTROWSKA  OLGA

CICHOCKA  ALEKSANDRA

SŁABA  POLA

GROBELNA  MICHALINA

MAŃCZAK  KASIA

ZIEMSKA  MARTYNA

ABRAMCZYK  MICHALINA

STEINKE  MARYSIA

GRAJEK  KATARZYNA

Ze sportowym pozdrowieniem Szymon Gogola

z zespołem nauczycieli wychowania fizycznego.

25.10.2019

Z radością zawiadamiamy, ze w VI Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej w Czerwonaku uczennica naszej szkoły Antonina Maciejewska z klasy 8A zajęła III miejsce.

13.11.2019

W wielką radością informujemy, iż w I Gminnym Konkursie Komiksowym z Języka Angielskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową w Czerwonaku nasze uczennice z klasy VII A zajęły następujące miejsca:

I miejsce Zuzanna Skibińska

II miejsce Zuzanna Samulczyk

19.11.2019

Z wielkim uznaniem i radością informujemy, iż uczeń klasy 8C Michał Grabowski przechodzi do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

27.11.2019

Z radością informujemy, że Zofia Walczak, uczennica klasy VI a, przeszła do finału XVII Konkursu Recytatorskiego "Festiwal Słowa" poświęconego twórczości K. I. Gałczyńskiego. Finał konkursu odbędzie się 5 grudnia.

Gratulujemy!

27.02.2020

Z wielka radością informujemy, iż uczeń klasy 8C Michał Grabowski przeszedł pomyślnie stopień rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu.

Gratulujemy!

02.03.2020

W pierwszym etapie konkursu "Ortograficzne Potyczki" wzięło udział dwanaścioro uczniów z klas VI.

Osoby, które uzyskały najwyższe wyniki i będą reprezentowały naszą szkołę podczas kolejnego, gminnego etapu konkursu (27 marca):

* Aron Pluciński (VIa)

* Mateusz Kosicki (VIa)

* Michał Zając (VIa)

* Kinga Strugarek (VIc - uczestnik rezerwowy)

30.03.2020

Z wielka radością i dumą ogłaszam, iż Michał Grabowski uczeń klasy 8c został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Michale gratulujemy ogromnego sukcesu językowego!

Uczniowie wyróżnieni w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR:

1. Wynik bardzo dobry:

Leon Czapliński IIa

Wojciech Zacharzewski IIa

Ignacy Szyperski Vb

Adam Zacharzewski VIIa

1. Wyróżnienie:

Magdalena Piaskowska IIIa

Jan Błoch Vd

Antoni Krawczyk Vd

Filip Nędza Vd

Michał Zając VIa

Daniel Stawicki VIIa

Julia Starowicz VIIa

Zuzanna Krych VIIa

27.04.2020

Z radością informujemy, iż w XX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX 2020 uczennica klasy

4A  EMILIA FRĄCKOWIAK zajęła 2 miejsce (z wynikiem bardzo dobrym) w kategorii Kittens,

uczeń klasy 5D ANTONI KRAWCZYK zajął miejsce 3 ( z wynikiem dobrym)w kategorii Bunnies

KATARZYNA ADAMCZYK i ARON PLUCIŃSKI z klasy 6A również zajęli 3 miejsce ( z wynikiem dobrym) w kategorii Bunnies.

28.04.202

Z wielką radością informujemy, iż w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego GALILEO, który był po raz pierwszy organizowany w naszej szkole

uczniowie z 7 klasy uzyskali:

Jan Bełka- Dyplom wyróżnienia

Zuzanna Samulczyk, Zuzanna Krych, Zofia Michałowicz oraz Gabriela Stec Dyplomy uznania

a uczniowie z 8 klasy:

Michał Grabowski Dyplom laureata

a Antoni Dworaczyk i Natalia Rajchowiak Dyplomy uznania.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

18.05.2020

Z wielką radością informujemy, że Michał Grabowski, uczeń klasy 8c, został laureatem konkursu "Złota Żaba" w dziedzinie literatury i języka polskiego. Michał uzyskał jeden z najlepszych wyników spośród 2890 uczniów ze 198 szkół, którzy wzięli udział w konkursie.