• /Osiągnięcia uczniów - rok szkolny 2012/2013

•  27 października 2012 r. w Luboniu odbędzie się Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej.

W eliminacjach szkolnych które odbyły się 12 października br wytypowano:

Hannę Matuszewską kl II c, Stanisława Schlafke kl III c, Karolinę Biedrzycką kl III b, Jana Kamińskiego kl IV b

W naszej szkole, w drugiej połowie października, odbyły się klasowe etapy konkursu poetyckiego „Jesienna zaduma”, które miały na celu wyłonienie najlepszych recytatorów. Do eliminacji szkolnych, które przeprowadzono 30.października 2012r. zakwalifikowało się 34 uczniów reprezentujących klasy 0 – VI.

W jury zasiadały panie: Ewa Wójcik – przewodnicząca, Krystyna Michałowicz i Aneta Sobkowiak.

W kategorii klas 0 na pierwszym miejscu uplasował się Jasiu Michalak, który recytował wiersz pt.: „Smutna jesień” M. Strzałkowskiej, drugie miejsce zajęła Dominika Dębowska w utworze „Zapach jesieni” tej samej poetki, a  trzecie - Patrycja Heńczka. Wśród uczniów klas I – III pierwsze miejsce przypadło Hani Matuszewskiej w interpretacji utworu „Ptasie plotki” J. Brzechwy. Drugie miejsce jury przyznało Mai Mikosz, która przedstawiła wiersz pt.: „Żołędzie”, a trzecie Anecie Przepiórze za recytację „Kto z kim przystaje?” Ponadto jury wyróżniło Zuzię Wnęk i Filipa Mikosza. W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła Zosia Napiontek, która recytowała wiersz J. Tuwima zatytułowany „Wiatr ją prosi”. Drugą lokatę otrzymała Marta Przepióra za interpretację „Preludium deszczowego” W. Chotomskiej, a trzecią Zosia Trafas. Wyróżnienie otrzymała Natalia Ulatowska, która przedstawiła „Strofy o późnym lecie”.

Konkurs uświetniła interpretacja wierszy o jesieni w różnych językach europejskich. Marta Przepióra mówiła po hiszpańsku, Milena Oelschlegel po niemiecku, Zosia Dulska recytowała w języku angielskim, Ania Miciniak - po francusku, a Jasmina Sulima po rosyjsku. Serdecznie dziękujemy uczennicom

i pani Małgorzacie Mikosz, która była inicjatorką tej prezentacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom gratulujemy.

Dnia 12.12.2012r. w Szkole Podstawowej w Owińskach odbył się IV Gminny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas IV pt.: „W świecie legend”. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „ Z legendą przez Wielkopolskę:. Celem konkursu jest popularyzowanie znajomości literatury polskiej – w szczególności – legend wybranego regionu, rozbudzanie pasji czytania, motywowanie do samodzielnego sięgnięcia po książkę, rozwijanie współzawodnictwa oraz nauka przez zabawę. Tematyka konkursu obejmowała znajomość dziesięciu legend z książki „Orle gniazdo” Stanisława Świrko.

Naszą szkołę reprezentowali: Agnieszka Marcinkowska, Józef Morawski i Wiktor Stajkowski. Niezmiernie cieszy fakt, iż I miejsce zajął uczeń klasy IV a  Józef Morawski. Pozostali uczniowie również wspaniale się spisali, bowiem w kwalifikacji ogólnej (suma zdobytych punktów przez wszystkich przedstawicieli szkoły) także uplasowali się na
          I miejscu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Szczególne podziękowania należą się p. Małgorzacie Mikosz, która przygotowała dzieci do konkursu.

Gminny konkurs „Historia i dzień dzisiejszy Gminy Czerwonak”

22 lutego 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Augusta Cieszkowskiego w Kicinie odbyła się czwarta już edycja gminnego konkursu „Historia i dzień dzisiejszy Gminy Czerwonak”.  Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o historii, tradycjach i aktualnej rzeczywistości  Gminy Czerwonak, rozbudzanie zainteresowań regionem, ze szczególnym uwzględnieniem walorów historycznych Małej Ojczyzny, promocja gminy oraz kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie.

Laureatami konkursu zostali uczniowie Szkoły Podstawowej im Augusta Cieszkowskiego w Kicinie ( Maja Ciesielska, Bartosz Piotrowski, Kacper Kędziora, Maksymilian Jańczak). Na miejscu drugim uplasowała się drużyna ze  Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Owińskach,  trzecie zajęli uczniowie ze  Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku, a miejsce czwarte reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Stefana Roweckiego „Grota” w Koziegłowach. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom  ogromnej wiedzy na temat naszej gminy!

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Czerwonak za objęcie patronatem naszego konkursu oraz ufundowanie nagród, wśród których  szczególne zainteresowanie wzbudziły  piękne i niezwykle interesujące albumy: „Historia wsi Czerwonak”. Następne zmagania konkursowe już za rok!

Uczeń klasy VI A - Kacper Kędziora został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego ( marzec 2013r.) organizowanym przez Kuratorium Oświaty i Wychowania w Poznaniu.

MISTRZOSTWACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY CZERWONAK W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W „Mistrzostwach Szkół Podstawowych Gminy Czerwonak w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców”, Kicin 07.02.13r. , Szkoła Podstawowa w Kicinie zdobyła I m. w rozgrywkach chłopców i II m. w rozgrywkach dziewcząt.

MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW, Koziegłowy 28.02.2013r.

Nasi wychowankowie zdobyli w rozgrywkach dziewcząt i chłopców  II m

Najlepszą koszykarką turnieju została nasza uczennica Wiktoria Jankowska.

SEKCJA  KARATE TRADYCYJNE „ORZEŁ”  w SP W KICINE

XII PUCHAR WIELKOPOLSKI W KARATE TRADYCYJNYM - GNIEZNO 27.10.2012 R.

II m. Wiktor Stajkowski

„STREFOWE ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI W KARATE TRADYCYJNYM”, PIŁA 16.02.13R.

II m.  Aleksandra Grobelna

TURNIEJ W KARATE TRADYCYJNYM - "ORZEŁ CUP 2013",