• PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

- podręcznik

- zeszyt

Formy sprawdzania wiedzy:

- sprawdziany (nie więcej niż 2x w półroczu)

- aktywność na lekcji

- zadania domowe

- praca na lekcji

- prezentacje

- projekty

- konkursy o tematyce religijnej

- zeszyt

- odpowiedź ustna z modlitw i katechizmu

Zasady oceniania:

1. Wszystkie sprawdziany są zapowiadane przynajmniej tydzień przed terminem i odnotowywane
          w dzienniku elektronicznym.

2. W przypadku nieobecności uczeń jest zobowiązany do napisania sprawdzianu w ciągu 2 tygodni od dnia powrotu do szkoły.

3. Oceny niedostateczne, dopuszczające i dostateczne uzyskane ze sprawdzianów uczeń może poprawiać w ciągu 2 tygodni od ich otrzymania.

4. Uczeń może otrzymywać na lekcji plusy (+) oraz minusy (-). Po zebraniu 5 (+) uczeń otrzymuje w dzienniku ocenę bardzo dobrą, natomiast po zebraniu 5 (-) otrzymuje ocenę niedostateczną. Plusy można uzyskać za aktywność, natomiast minusy za nieuważanie, brak zaangażowania oraz brak podręcznika i zeszytu.

5. Skala procentowa, na podstawie której ustala się oceny ze sprawdzianów, znajduje się w statucie szkoły.

6. Wagi poszczególnych kategorii ocen, które wpływają na średnią ważoną oceny śródrocznej
          i rocznej, znajdują się w statucie szkoły.

7. Ocena roczna (końcowa) jest średnią ocen z I oraz II półrocza.

8. Nauczyciel jest zobowiązany do sprawdzenia i oddania sprawdzianu w ciągu 2 tygodni od dnia jego napisania przez uczniów. Czas ten może się wydłużyć o przypadające w tym okresie dni wolne od pracy i święta.