• Pasowanie na czytelnika w bibliotece szkolnej.

• W dniach 07-09 lutego w bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Podczas uroczystości Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało i wystawiło przedstawienie dla swoich młodszych kolegów i koleżanek.

Po złożeniu ślubowania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i ozdobne zakładki.

Dziękuję klasie 8a  za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Dominika Kołodziej

• Półkolonie w szkole

•           W czasie ferii zimowych w dniach od  12.02.2024 r. do 16.02.2024 r. w naszej szkole odbywały się półkolonie. Uczestniczyło w nich 21 dzieci z klas 1- 3 pod opieką nauczycieli-wychowawców. Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku. Dzieci miały możliwość spotkania się z Panią leśnik Pauliną Kaźmierczak , która wprowadziła ich w świat zwierząt leśnych. Poszerzyły swoją wiedzę na temat śladów i tropów oraz  dowiedziały się, w jaki sposób każdy z nas może pomóc zwierzętom przetrwać zimę.

Miały również okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych, organizowanych przez nauczycieli. Uczniowie dowiedzieli się, jak istotny jest sport i dlaczego odgrywa tak ważną rolę w naszym życiu. Dużym uznaniem wśród dzieci cieszyły się zajęcia ruchowe zorganizowane zarówno w sali gimnastycznej jak i na boisku szkolnym. Wychowankowie  mieli możliwość ćwiczyć z wykorzystaniem specjalistycznych przyrządów.

Był też czas na zajęcia teatralne, w których dzieci wcielały się w aktorów.

Uczestniczyły również w różnego rodzaju zajęciach plastycznych . Podczas półkolonii nie zabrakło czasu na: gry planszowe, układanie puzzli, gry i zabawy rysunkowe, szachy, warcaby, rozwiązywanie zagadek i inne aktywności. Znaleźliśmy  czas na zajęcia relaksacyjne oraz oglądanie filmu.

Różnorodność i atrakcyjność zajęć sprawiła, że dzieci każdego dnia z zadowoleniem, aktywnie uczestniczyły we wszystkich zaplanowanych zajęciach. To był fantastycznie spędzony czas! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dziękujemy i do zobaczenia !

Monika Gajewska

Sandra Kwiatkowska

• DRZWI OTWARTE

• Zapraszamy rodziców i uczniów przyszłych klas pierwszych na drzwi otwarte w Szkole Podstawowej im. Augusta Cieszkowskiego w Kicinie.

Spotkanie odbędzie się 27.02.2024roku,  o godzinie 17:00