• Owoce morza na talerzu

• Na lekcjach biologii rozmawialiśmy o zwierzętach morskich oraz o "dobrociach" kulinarnych jakich możemy smakować.

Owoce morza to bezszkieletowe zwierzęta morskie takie jak: ostrygi, małże, krewetki, homary, ośmiornice i kalmary. Ze względu na swoje właściwości zdrowotne, w wielu krajach stanowią przysmak, chętnie wykorzystywany w codziennej kuchni.

Zadanie dla chętnych uczniów polegało na stworzeniu pracy " Owoce morza na talerzu".

Kreatywność i zaangażowanie uczniów może zobaczyć na załączonych fotografiach.

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

• Dnia 26 września 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to międzynarodowe, europejskie święto, którego celem jest zachęcanie i motywowanie do nauki języków obcych.

Uczniowie klas IV- VIII na swoich lekcjach języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego oraz zajęciach dodatkowych z języka francuskiego pracując w parach lub grupach wyszukiwali informacje o najróżniejszych językach, dzielili się swoimi spostrzeżeniami w klasie. Dzieci stworzyły piękne prace z flagami różnych państw europejskich. Układały łamańce językowe, szukały różnic i podobieństw w zakresie słownictwa, znalazły w j. polskim wiele słów zapożyczonych z j. angielskiego czy niemieckiego. Powstała galeria prac naszych uczniów, która znajduje się na holu szkoły.

Tego dnia również klasa 3a uczestniczyła  w lekcji pokazowej z j. hiszpańskiego.  Dzieci poznały hiszpańskie piosenki, porozmawiały o zwyczajach i kulturze Hiszpanii oraz zobaczyły jak wyglądają tradycyjne stroje hiszpańskie.

Uczniowie dobrze się bawili, poznając zarazem zalety różnorodności językowej.

Zespół nauczycieli języków obcych:

D. Dziekańska, D. Jarząbek, E. Marciniak, A. Nowacka-Kościelniak, H. Wiczyńska

• Dzień Chłopaka obchodziliśmy  w naszej szkole wyjątkowo aktywnie i radośnie.

W tym dniu cała szkolna społeczność uczniowska oraz nauczyciele ubrali  krawaty!  Oprócz niespodzianek i prezentów dla chłopców w poszczególnych klasach, nie zabrakło śmiechu, podczas przerw szkolnych.

Samorząd Uczniowski przygotował ciekawa konkurencję. Chłopcy mogli sprawdzić swoją znajomość damskich kosmetyków oraz spostrzegawczość i pamięć.

Było dowcipnie, zabawnie i słonecznie, bo pogoda wyjątkowo nam dzisiaj dopisała :-)

Rada Rodziców dosłodziła ten szczególny dzień obdarowując pysznymi cukierkami!

Opiekunowie samorządu:

Natalia  Przybilska – Wyczyńska