• Kolejny sukces Naszych koszykarzy🏀🏀🏀

• Dnia 23.03 w Szkole podstawowej w Kobylnicy uczniowie Naszej szkoły z klas 7-8 rozegrali bardzo ważny turniej Finału powiatu w koszykówce chłopców . Na sześć ekip tylko dwie drużyny miały szanse awansować do kolejnej fazy rozgrywek w rejonach wschód i zachód. Po wyjściu z grupy z drugiego miejscu, trafiliśmy na drużynę z pierwszej pozycji z grupy "B" Po zaciętej walce Nasi chłopcy zwyciężyli  i z pewnym już awansem graliśmy w finale z drużyną z Kobylnicy.  Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła szkoła z Kobylnicy zwyciężając nad nami tylko sześcioma punktami.  Gratulujemy całej drużynie z Kicina wspaniałej gry, awansu oraz godnego reprezentowania Naszej społeczności szkolnej. Jesteśmy z Was dumni i trzymamy mocno kciuki za kolejne zwycięstwa. Brawo my :) Skład reprezentacji SP. Kicin:  Błoch Jan 8d, Krawczyk Antoni 8d, Weber Oliwier 8b, Urbaniak Fabian 8b, Goździak Szymon 8b, Szkudlarek Maciej 8a, Klimek Adam 8a, Jasiński Jan 8a, Piechura-Piński Franciszek 7a.

Katarzyna Herkt

• Sukces Naszych koszykarzy🏀🏀🏀Udział w finale powiatu poznańskiego👍

• Nasi wspaniali uczniowie z klas 7-8 w składzie: Jasiński Jan 8 A,   Klimek Adam 8A, Krawczyk Antoni 8D, Nowak Eryk 8B, Piechura-Piński Franciszek 7A,   Szkudlarek Maciej 8A,  Urbaniak Fabian 8B, Karmoliński Dawid 8B, Goździak Szymon 8B, Luch Oskar 8 D. Wywalczyli w turnieju koszykówki chłopców półfinału powiatu poznańskiego w Suchym Lesie awans do finału powiatu!!! Brawo!!! Turniej finałowy odbędzie się w czwartek 23.03 w Kobylnicy.  Gratulujemy ogromnej woli walki, zaangażowania oraz wielkiego sukcesu. Trzymamy mocno kciuki za Naszą reprezentacje szkoły w  finałach oraz  życzymy powodzenia:))   Jesteśmy z Wami !!!

Katarzyna Herkt

• Już po raz trzeci w naszej szkole mamy przyjemność realizować Szkolny Budżet Obywatelski. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich pomysłów!

Szkolny EKO-Budżet Obywatelski w naszej szkole!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „DziałaMY dla klimatu!” realizowanego przez Stowarzyszenie CREO i Stowarzyszenie Metropolia Poznań. W ramach projektu grupa młodzieży uczestniczy w cyklu warsztatów obywatelskich a następnie jest odpowiedzialna za realizację akcji wolontariackich o charakterze społecznym i obywatelskim w tematyce ekologicznej.

W ciągu najbliższych tygodni w naszej szkole zostanie także zorganizowany tzw. Szkolny EKO-Budżet Obywatelski (SBO EKO). Poprzez portal www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/eko uczniowie będą mogli elektronicznie zgłaszać swoje propozycje miniprojektów o wartości do 1000 zł. Może to być sprzęt lub wyposażenie ważne z punktu widzenia potrzeb społeczności szkolnej i mające wymiar ekologiczny np. zagospodarowanie nowej zieleni w szkole i na jej terenie, wspieranie segregacji odpadów, zagospodarowanie deszczówki czy materiały do edukacji ekologicznej.

Po wersyfikacji zgłoszonych pomysłów zorganizujemy w naszej szkole głosowanie a zwycięski projekt zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku szkolnym.

Zgłaszanie wniosków (pomysłów) będzie możliwe online w terminie od 07.03.2023 do 21.03.2023.

Więcej informacji o naszej szkolnej edycji SBO EKO można znaleźć pod linkiem:

Projekt „DziałaMY dla klimatu!” jest finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Serdecznie zachęcamy uczniów do zgłaszania pomysłów na miniprojekty a następnie do wzięcia udziału w głosowaniu.

Każdy głos ma znaczenie!