• „Aktywna szkoła - Aktywa przerwa”

• W dniach 12.05 - 16.06 w Naszej szkole odbyła się akcja „Aktywna szkoła - Aktywa przerwa”.
            Celem projektu było kształtowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz popularyzacja spędzania czasu wolnego w ciekawy i kreatywny sposób. Każdego dnia podczas długiej przerwy uczniowie klas 4-8 mogli uczestniczyć w różnych formach aktywności fizycznej. Zaangażowanie i udział Naszych uczniów przerósł Nasze oczekiwania. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się jak społeczność szkolna potrafi się zintegrować i wspólnie razem bawić. Szczególne podziękowania kieruję do uczniów SP Kicin za aktywność podczas całego tygodnia akcji „Aktywna przerwa”- byliście fantastyczni!, koleżance p. Agnieszce Zimniak oraz p. Szymonowi Gogoli za wspaniałą współpracę i mnóstwo pomysłów.

Zapraszam poniżej do obejrzenia krótkiej wideorelacji z akcji.

Do obejrzenia więcej zdjęć zapraszam do linku

Katarzyna Herkt

• PROJEKT EDUKACYJNY „ W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie”.

W roku szkolnym 2022/2023 realizowany był w świetlicy szkolnej Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

„ W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie”. Dzieci podczas zajęć świetlicowych kształtowały postawy proekologiczne. Uświadamiały zależności stanu środowiska od działalności człowieka, zachęcały do selektywnej zbiórki odpadów , ale także rozbudzały kreatywność i uzmysławiały dzieciom rolę papieru, tektury i kartonu w edukacji. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i radością tworzyli niezwykłe , oryginalne i pomysłowe prace plastyczne, rozwijając przy tym swoją wyobraźnię.

• Warsztaty „Młodzież ma głos”

• 14 czerwca w naszej szkole Fundacja Rysy, przeprowadziła warsztaty dla wszystkich klas 8 „Młodzież ma głos”. Nasi uczniowie mieli okazję wcielić się w różnej państwa UE, a następnie grać w takim sposób, aby projekt danego państwa przeszedł głosowanie. Dzięki grze planszowej, uczniowie 8 klas szybko i sprawnie przyswoili sobie mechanizmy głosowania. Zrozumieli też, jak ważny jest każdy głos i świadome działanie.

Natalia Przybilska-Wyczyńska

• Ogromny sukces naszego ucznia - Mistrzostwo Polski

• Miło nam poinformować, że uczeń Michał Szkudlarek z klasy 6A zdobył Mistrzostwo Polski do lat 13 z klubem koszykarskim Pyra Poznań, z którym, na co dzień trenuje.  Serdecznie gratujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów.

Powodzenia :-)

Katarzyna Herkt

• Spotkanie Samorządów Uczniowskich

• 7 czerwca w szkole w Owinskach, odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie samorządów uczniowskich.

Naszą szkołę reprezentowała najmłodsza część samorządu z klasy 5a i 6b.

Ich zadaniem, było przedstawienie prezentacji podsumowującej całoroczną pracę SU.

W czasie spotkania ustalone zostały pomysły na organizację wspólnych działań międzyszkolnych. Na zakończenie nasza dzielna grupa wzięła udział w konkurencjach sportowych i pysznym poczęstunku.

Jesteśmy pewne, że w kolejnych latach nasz samorząd będzie się świetnie rozwijał z taką wspaniałą młodzieżą.

Natalia Przybilska-Wyczyńska

• DRUŻYNOWY TURNIEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KRĘGU KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH

• W drużynowym turnieju szkolnym z języka angielskiego dla klas szóstych W KRĘGU KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH - wiedza o kulturze,historii i geografii USA, który odbył się 7 czerwca w naszej szkole.

I miejsce zajęła drużyna z kl. 6A w składzie:

URSZULA BUCZKO

MARTA KINKA

ZOFIA BATURA

II miejsce zdobyli również uczniowie kl. 6A:

OLIWIER KARBOWY

HELENA KONOPCZYŃSKA

LILIANNA WIŚNIEWSKA

III miejsce - uczniowie kl. 6B

WOJCIECH TCHÓRZEWSKI

SZYMON RATAJCZAK

KAMIL URBANIAK

Uczniowie wspaniale ze sobą współpracowali rozwiązując zadania z zakresu geografii, kultury, zwyczajów, tradycji oraz historii Stanów Zjednoczonych.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy.

Dorota Jarząbek

Dorota Dziekańska