• BOISKA SZKOLNE

• Informuję, że boiska szkolne i plac zabaw do godziny 16:00, od poniedziałku do piątku, są do dyspozycji szkoły.

Przypominamy, że obowiązuje zakaz wchodzenia na teren szkoły osób postronnych (MSWiA: Stopień alarmowy CHARLIE-CRP)

• Europejski Dzień Językowy

• Dnia 26 września obchodzimy Europejski Dzień Językowy.

Europa to kontynent charakteryzujący się niezwykłym bogactwem językowym - oprócz wielu języków europejskich występuje tu także duża liczba języków, którymi posługują się obywatele pochodzący z innych kontynentów. Bogactwo to stanowi istotną wartość, którą należy doceniać, wykorzystywać i pielęgnować.

Uczenie się języków daje wymierne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym - nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości, jakie ta nauka stwarza. Jeśli w języku kraju, który odwiedzamy w czasie wakacji, poznamy choć kilka słów, pozwoli to nam zawrzeć nowe znajomości i zyskać nowych przyjaciół.

Znajomość języków obcych pozwala także na lepsze wzajemne zrozumienie i pokonywanie różnic kulturowych. Rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem KAŻDEGO z nas - takie jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków.

Uczniowie klas IV-VIII na lekcjach języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego przygotowali plakaty promujące naukę języków obcych oraz przedstawili wiele ciekawostek z różnych zakątków Europy.

Zapraszamy na wystawę prac w holu szkoły.

Zespół nauczycieli języków obcych:

• Dorota Jarząbek,
            • Dorota Dziekańska,
            • Magdalena Nowacka,
            • Anna Nowacka- Kościelniak.
          • Kółka biologiczne i chemiczne wystartowały !

• Doświadczenie - Musujące LOVE

Na pierwszych zajęciach uczniowie otrzymywali musujące kule, które zapachem i kolorem zachwycały każdego małego chemika i biologa.

Było musująco i  kolorowo !

Zapraszamy do oglądania naszych zdjęć :)

Niebawem pochwalimy się kolejnymi doświadczeniami.