• Szkolne Koło Wolontariatu

•             Już od 3 lat Szkolne Koło Wolontariatu organizuje akcje „Kartka świąteczna dla pensjonariuszy DPS-ów i placówek opiekuńczych”. Wolontariusze własnoręcznie przygotowują kartki a opiekunowie Koła dostarczają je do wybranej placówki. W tym roku uczniowie wykonali aż 126 kartek, które trafiły do pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Owińskach.

Dziękujemy za słowa uznania, motywują nas one do dalszego działania.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Milena Maziarz i Dominika Kołodziej

• Projekt "Poznaj świat i siebie"

• Szkoła w Kicinie bierze udział w projekcie międzyszkolnym "Poznaj świat i siebie"

Przedstawiam wam projekt "Poznaj siebie i świat". Założycielem projektu jestem ja - Kacper Sikora z Zespołu Szkół w Bolechowie.

Czy zauważyłeś bądź zauważyłaś, ile czasu spędzasz na Tik Toku, Insta czy Messie? Pewnie nie 😕 Właśnie. Życie w XXI wieku nabrało takiego tempa, że nawet tego nie widzimy, a to bardzo źle, ponieważ zarówno twoje zdrowie psychiczne jaki i fizyczne jest zagrożone. Nie zauważamy, ile korzystamy z różnego rodzaju aplikacji, stron, gier czy po prostu z Internetu... W dzisiejszych czasach trudno o kontakty międzyludzkie, znikają podstawowe zachowania takie jak: rozmowa, spotkania na żywo, poznawanie własnego hobby czy otaczającej nas przyrody.

Projekt ma na celu poprawić jakość kontaktów z rówieśnikami oraz zmniejszyć liczbę chorób związanych ze zdrowiem psychicznym oraz fizycznym młodzieży. Chcemy spróbować zachęcić rówieśników do spotkań, aby nawiązali nowe znajomości, wspólnie spędzali czas, poznali najbliższe okolice, samych siebie oraz swoje zainteresowania. Chcielibyśmy, aby nastolatkowie otworzyli się przed innymi i razem stworzyli coś pięknego. W naszej gminie i nie tylko. Mamy pełno wspaniałych, utalentowanych młodych ludzi, którzy potrzebują małej iskierki, aby stworzyć coś wielkiego. Ośrodki takie jak „Sokół” czy inne stowarzyszenia stwarzają takie możliwości. Realizacja naszego projektu odbywać się będzie na terenie gminy Czerwonak poprzez spotkania w szkołach i poza nimi.

Podczas projektu chcemy przedstawić wachlarz hobby i jak można je rozwijać. Zdajemy sobie sprawę, że nie znając własnych zainteresowań bardzo trudno jest (szczególnie dla siódmo- i ósmoklasistów) wybrać dalszą drogę edukacji. To wszystko postaramy się Wam ułatwić!! ❤

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony

www.poznajsiebieiswiat.pl

Założyciel: