Wiadomości Ogłoszenia
Centrum Szkoleń Specjalnych
PÓŁKOLONIE
Informujemy, że pólkolonie w Szkole Podstawowej im. Augusta Cieszkowskiego w Kicinie dla uczniów klas 1-3 odbędą się w pierwszym tygodniu wakacji 27.06.2022 - 01.07.2022 r. w godzinach 9:00-14:00
Zapisu można dokonać przesyłając zgłoszenie na adres e-mail spkicin@szkolakicin.edu.pl
IMIĘ, NAZWISKO, KLASĘ, NUMER TELEFONU RODZICA
Egzamin ósmoklasisty
100-lecie
Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio
I Kongres Samorządów Uczniowskich Gminy Czerwonak
22 kwietnia 2022 roku w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbył się I Kongres Samorządów Uczniowskich Gminy Czerwonak.
Uczestniczyli w nim uczniowie reprezentujący pięć szkół podstawowych z terenu naszej gminy wraz z opiekunami. Szkołę w Kicinie reprezentowali: Alina Schedler, Pola Słaba i Katarzyna Adamczyk.
Celem spotkania było pokazanie młodym ludziom co to jest samorządność i związana z nią odpowiedzialność oraz jak wiele można osiągnąć dzięki planowaniu i przewidywaniu własnych działań. Uczniowie poznali ponadto zalety międzyszkolnej współpracy. Program spotkania umożliwił każdej z placówek oświatowych przedstawienie własnych pomysłów na dalszy rozwój w formie prezentacji. Slajdy zawierały wnioski z wcześniej przeprowadzonych w szkołach ankiet. W roli prelegentów wystąpili delegowani przedstawiciele młodzieży. Każda ze szkół poprzez swoje wystąpienie zwróciła uwagę na aktualne, indywidualne potrzeby oraz preferowany kierunek rozwoju gminy w obszarze edukacji. Pojawiło się mnóstwo interesujących pomysłów i inspiracji. Po zakończeniu wystąpień wójt gminy Czerwonak Pan Marcin Wojtkowiak odniósł się do wszystkich zaprezentowanych propozycji rozwoju i wsparcia dla szkół. Nastąpiło także podsumowanie pomysłów w formie wykresów. Następnie każdy z uczestników Kongresu za pośrednictwem specjalnie na tę okazję przygotowanej platformy internetowej mógł oddać głos na kluczowe jego zdaniem kierunki rozwoju szkół z terenu naszej gminy. Najwyżej w rankingu znalazła się strefa wypoczynku. Wysoko na liście uplasowały się także automaty z biletami gminnej komunikacji i zmiana rozkładu jazdy autobusów dopasowana do planu lekcji uczniów, remonty poszczególnych placówek, w tym szczególnie toalet, a także potrzeba większych nakładów na wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego. Ważna dla młodych ludzi okazała się także możliwość spotkań w gronie uczniów z sąsiedzkich szkół, by móc poznać ich pomysły, pasje, ale i po prostu się zaprzyjaźnić. Okazało się, iż młodzież bardzo chętnie chciałaby obejrzeć wnętrza innych szkół podstawowych, jak i zaprezentować własne mury. Uczniowie otwarcie mówili także o potrzebie pokazywania własnego stylu i przy okazji zwrócili się do obecnych na Kongresie nauczycieli o większą tolerancję w zakresie wyrażania siebie poprzez strój, czy makijaż. Ósmoklasistki wspominały o potrzebie zorganizowania dla nich warsztatów makijażu.
Szkoła Podstawowa w Kicinie zaproponowała nowatorską inicjatywę zorganizowania Psychologicznej Konferencji Uczniowskiej z udziałem uznanych przedstawicieli tej dziedziny nauki, na której swoje przemówienia wygłaszaliby przede wszystkim uczniowie. Pomysł spotkał się z dobrym przyjęciem i chęcią wsparcia ze strony wójta.
Premierowa prezentacja przygotowana przez Pana Belfra, czyli Dawida Łasińskiego na temat Włączenia ciekawości zakończyła spotkanie.
Jako opiekunowie Samorządu Szkolnego jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania młodych ludzi w sprawy edukacji. Uważamy też, iż pomysł na cykliczne spotkania Kongresu Uczniowskiego może stać się zarówno początkiem wypracowania w naszej gminie nowatorskich rozwiązań w dziedzinie edukacji, jak i okazją do połączenia, zintensyfikowania i ciągłego udoskonalania działań w zakresie tak ważnej idei samorządności.
Małgorzata Grygier-Stępień
Szymon Gogola
Szkoła Podstawowa w Kicinie
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
22 kwietnia to dzień, który powinien pobudzić do refleksji każdego mieszkańca naszej planety. To święto naszego domu - Ziemi. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy siłę ze źródła, jakim jest przyroda i cieszymy oczy bogactwem, które przed nami roztacza. Mimo to, wciąż przyczyniamy się do jej zanieczyszczenia i degradacji. To smutne. Chcemy to zmienić.
Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły podjęli szereg działań, które mają na celu podniesienie ich świadomości ekologicznej, a tym samym przyczynią się do poprawy kondycji otaczającej nas przyrody..Uczniowie przez cały tydzień odczytywali kody QR i wykonywali z zaangażowaniem zadania.
Na szkolnym korytarzu pojawiła się wystawa ekologiczna z okazji Dnia Ziemi, która przypomina, że mamy piękną, niepowtarzalną planetę, o którą powinniśmy dbać.
Apelujemy do wszystkich, którym zależy na życiu w zdrowym, przyjaznym środowisku- dbajmy o Ziemię. Nie tylko w dniu jej święta. Mamy ją tylko jedną!
Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody! Gratulujemy !
Anna Sikora
Dorota Dziekańska
10
"Aktywna szkoła z klimatem i zdrową atmosferą"
Zapraszamy do obejrzenia spotu, który opowiada o smogu i zmianie klimatu z perspektywy uczennic i uczniów szkół biorących udział w projekcie „Aktywna szkoła z klimatem i zdrową atmosferą".
Dzień bez plecaka - 1.04.2022
Samorząd uczniowski naszej szkoły zadecydował, iż piątek 01 kwietnia 2022 r. będzie dniem, w którym uczniowie będą mogli przyjść do szkoły bez plecaków. To nie znaczy, że bez książek i zeszytów, bo te mieli przynieść w czymkolwiek, co mogłoby zastąpić plecak.Kreatywność uczniów była ogromna, niektórzy szczególnie zaskoczyli wszystkich swoim pomysłem i dzięki temu zdobyli popularność.
Zapraszamy do objerzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Anna Sikora
Agnieszka Zimniak
Udział w projekcie - aktywna szkoła z klimatem i zdrową atmosferą
Szkoła w Kicinie dołączyła do grupy wybranych szkół z województwa wielkopolskiego, które uczestniczą w Projekcie Aktywna szkoła z klimatem i zdrową atmosferą.
Wychodzi on naprzeciw potrzebie angażowania społeczności szkolnych w działania dotyczące ochrony powietrza i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym oraz jest znakomitym niezbędnym uzupełnieniem treści programowych przekazywanych w szkołach w ramach zajęć lekcyjnych.
Projekt trwa od 1 grudnia 2021 roku do 30 września 2023 roku.
Jego istotą jest:
- przeprowadzenie lekcji dla uczniów w temacie smogu w Polsce oraz zmiany klimatu;
- przeprowadzenie monitoringu budynku szkół pod kątem efektywności energetycznej oraz potencjału do montażu instalacji fotowoltaicznej i wykorzystaniu wody opadowej zgodnie z ideą małej retencji;
- aktywizacja społeczności szkolnej oraz lokalnej do podjęcia działań zmierzających do poprawy jakości powietrza oraz ograniczeniu skutków postępującej zmiany klimatu.
Korzyści wynikające z uczestnictwa w Projekcie:
- zwiększenie wiedzy w temacie smogu i zmian klimatu;
- kształtowanie wśród uczennic/uczniów aktywnych postaw obywatelskich oraz umiejętności prezentowania i propagowania wiedzy w obszarze zmian klimatu i smogu w lokalnej społeczności;
- bezpłatny audyt energetyczny dla szkoły oraz opracowanie rekomendacji w zakresie zwiększenia efektywności energetycznej budynku szkoły;
- bezpłatne zbadanie potencjału szkoły pod kątem montażu fotowoltaiki oraz wykorzystania retencji wody opadowej;
- bezpłatna promocja szkoły w Albumie pt. Włącz (eko)zmianę.
Anna Sikora
Zajęcia w INSTYTUCIE GENETYKI CZŁOWIEKA w Poznaniu
wycieczka klasy 7 D została zorganizowana do INSTYTUTU GENETYKI CZŁOWIEKA w Poznaniu. Uczniowie podczas warsztatów po bardzo ciekawej części wykładowej, w której przybliżono fascynujący świat komórek i co to jest DNA, mogli wygenerować DNA ze śliny. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Podczas odwiedzin w instytucie mogli dowiedzieć się na czym polegają badania naukowe i jaki sprzęt jest do tego potrzebny oraz jak wykorzystywana jest wiedza zdobyta przez naukowców do leczenia chorób lub do profilaktyki.
Anna Sikora
5
Wesołych Świąt Wielkanocnych !
I miejsce naszych wychowanków w Gminnych Mistrzostwach Piłki Nożnej Szkolnego Zrzeszenia Sportowego
Wspaniałe wyniki naszych wychowanków.
Mamy pierwsze miejsce w
Gminnych Mistrzostwach Piłki Nożnej Szkolnego Zrzeszenia Sportowego.
Podziwiać należy zapał i wolę walki naszego zespołu. Kiepska pogoda, deszcz i śnieg, nie przeszkodził w wywalczeniu super wyniku. Dalej czeka nas walka w rozgrywkach powiatowych.
Nasi twardziele:
Borowicz Antoni(6A)
Grzybek Nikodem (7B)
Jarmuszkiewicz Bartosz (5B)
Kryszkowski Ignacy (5A)
Kudzia Nataniel (5A)
Michałowski Hubert (7A)
Nędza Paweł (5B)
Otocki Filip (7D)
Pawlik Nikodem (7A)
Ratajczak Damian (7C)
Szreder Ksawery (5B)
Śliwicki Maurycy (7B)
Wąsik Antoni (7C)
Gratulujemy!!!
Tydzień Świadomości Czerniaka
W naszej szkole w dniach 28.03 - 01.04 odbył się Tydzień Świadomości Czerniaka. Podczas lekcji biologii uczniowie dowiedzieli się na co zwracać uwagę przy czerniaku i jak skutecznie bronić się przed tym nowotworem. Mogli uważnie przyjrzeć się znamionom korzystając z lupy. Pomocy również był film edukacyjny przygotowany przez ich rówieśników. Myślę, że temat dotyczący czerniaka skóry jest bardzo ważny, a profilaktyka niezbędna przed coraz mocniej opalającym słońcem.
Anna Sikora
1
REKOLEKCJE 2022
Awaria
W związku z awarią sieci telefonicznej naszej szkoły, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 699 670 685 / 796 402 097
GMINNY OŚRODEK KULTURY
POZNAJMY SIĘ, SPOTKAJMY SIĘ
Zapraszamy na spotkania oraz warsztaty
Zapraszamy na spotkania integracyjne połączone z warsztatami zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Proponujemy przestrzeń na spotkanie, integrację i kreatywne działania.
KLUB KOGUCIK W POTASZACH
każda środa od godziny 18:00 do 20:00 KGW Potaszanki i GOK Sokół zapraszają na
działania integracyjne,
warsztaty plastyczne.
KLUB JUTRZENKA W KICINIE
każda środa od godziny 19:00 do 21:00
gry planszowe dla dzieci,
spotkanie integracyjne przy szydełku – szydełkujemy żółto-niebieskie kwiaty, by wspomóc zbiórkę dla osób potrzebujących na Ukrainie.
CENTRUM KULTURY I REKREACJI W KOZIEGŁOWACH
każdy czwartek od 11:00 do 13:00 GOK Sokół i Biblioteka zapraszają
zajęcia szydełkowe,
gry planszowe,
głośne czytanie.
GMINNY OŚRODEK KULTURY SOKÓŁ W CZERWONAKU
każdy czwartek 15:00 do 16:15 warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.
Давайте познайомимося, давайте зустрінемося
запрошуємо на зустрічі та майстер-класи!
Запрошуємо на інтеграційні зустрічі із майстер-класами як для дорослих, так і для дітей. Ми пропонуємо: місця для зустрічей інтеграції та творчої діяльності.
КЛУБ KOGUCIK У POTASZACH
щосереди з 18:00 до 20:00 KGW Potaszanki та GOK Sokół запрошують на
- інтеграційна діяльність,
- художні / пластичні майстерні
КЛУБ JUTRZENKA У KICINIE
щосереди з 19:00 до 21:00
- настільні ігри для дітей,
- інтеграційна зустріч з в'язанням гачком - в'яжемо жовті та сині квіти для підтримки збору коштів для тих, хто потребує України
ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І ВІДПОЧИНКУ В KOZIEGŁOWACH
Щочетверга з 11:00 до 13:00 GOK Sokół та бібліотека запрошують вас
- уроки в'язання гачком,
- настільні ігри,
- Читання вголос
РАЙОННИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ SOKÓŁ У Червонці
щочетверга з 15:00 до 16:15 творчі майстерні для дітей та пі
JĘZYK POLSKI dla naszych uczniów z Ukrainy
Szanowni Państwo,
Nauka języka polskiego dla naszych uczniów i ich rodzin, pochodzących z Ukrainy, dodatkowo będzie się odbywała w SOBOTY, w godzinach 12:00-14:00, w Szkole Podstawowej im. Augusta Cieszkowskiego w Kicinie
Zapraszamy !
Przyjęcie uczniów z Ukrainy / Прийом студентів з України
Regulamin szkolnego konkursu „Zaprojektuj logo szkoły”
Organizator
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. A. Cieszkowskiego
w Kicinie
Cele konkursu:
- stworzenie unikatowego znaku graficznego upamiętniającego setną rocznicę utworzenia Szkoły Podstawowej im. A. Cieszkowskiego w Kicinie
- promocja obchodów 100-lecia szkoły
- popularyzacja wiedzy na temat historii szkoły i jej patrona
- rozwijanie umiejętności plastycznych, wyobraźni uczniów
- motywowanie do korzystania z programów graficznych
Zasady konkursu:- w konkursie mogą wziąć udział wszyscy Uczniowie Szkoły, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy,
- uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt,
- logo nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym
i kolorystycznym (może być czarno- białe), nie powinno zawierać napisu 100 lecie szkoły,
- prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi
w regulaminie,
- uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Szkoły Podstawowej im. Augusta Cieszkowskiego w Kicinie,
- uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu,
Warunki techniczne:1. Projekt logo powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania zarówno na przedmiotach codziennego użytku, materiałach promocyjnych i reklamowych, na nośnikach elektronicznych, grafice komputerowej i internetowej.
2. Projekt logo może być wykonany dowolną techniką.
3. Prace konkursowe powinny być wykonane na białym papierze formatu A4 . 4. W przypadku prac wykonanych przy pomocy komputera należy oddać wydruk pracy na białym papierze formatu A4 oraz wersję elektroniczną (na cyfrowym nośniku danych )
Kryteria oceny:
Oceny dokona Jury powołane przez organizatora. Podstawą oceny będzie zgodność elementów logo z danymi Szkoły Podstawowej w Kicinie ( skojarzenie z naszą szkołą), walory artystyczne pracy, czytelność i jasność przekazu, wyjątkowość projektu, estetyka wykonania.
Nagrody:
Zwycięska praca zostanie wykorzystana do promocji obchodów 100-lecia szkoły.
Organizator przewiduje 1 nagrodę główną i 3 wyróżnienia. Dla zwycięzców przewiduje się nagrody rzeczowe i dyplomy, które wręczone będą podczas obchodów 100-lecia szkoły.Warunki dostarczania prac:
- Do pracy (na odwrocie) musi być przyklejona, wypełniona DRUKOWANYMI LITERAMI karta zgłoszeniowa.
- Prace należy dostarczyć pani Anicie Pachockiej - sala nr 20, codziennie w godz. 11.30 do 14.30, w nieprzekraczalnym terminie do 21.02.2022 r.
- Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane przez jury.
- Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność Organizatora i nie podlegają zwrotowi. Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnych modyfikacji projektu nagrodzonej pracy konkursowej.
Przetwarzanie danych osobowych.
- Administratorem danych osobowych udostępnianych przez Uczestników jest Szkoła Podstawowa im. Augusta Cieszkowskiego w Kicinie
- Dane osobowe przekazane Organizatorowi przez Uczestników niniejszego Konkursu będą przez niego przetwarzane w celu: a) realizacji Konkursu, b) wyłonienia zwycięzców Konkursu, c) wręczenia nagród.
- Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich nie podanie uniemożliwia udział w Konkursie. Każdy Uczestnik Konkursu posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania.
- Uczestnik Konkursu wyraża zgodę na opublikowanie swojego imienia, nazwiska i wizerunku jako uczestnik Konkursu na stronie Organizatora.
KARTA ZGŁOSZENIA
„Zaprojektuj logo szkoły”
DANE AUTORA PRACY
Imię i nazwisko ………………………………….………………………………………….…
Dziecko/ Uczeń Rodzic Pracownik szkoły
Podpisanie karty zgłoszeniowej jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem treści Regulaminu Konkursu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora konkursu.
Klauzula informacyjna
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Augusta Cieszkowskiego w Kicinie;
2. Administrator danych osobowych powołał administratora bezpieczeństwa informacji nadzorującego prawidłowość przetwarzania danych
osobowych, z którym można skontaktować się za pośrednictwem adresu e-mail: iodo@czerwonak.pl
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą dla celu organizacji i przeprowadzenia konkursu;
4. Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych;
5. Podanie danych jest dobrowolne, jednak konieczne do realizacji celów, do jakich zostały zebrane;
Archiwum Aktualności